تبلیغات
سرمایه بان سرمایه شما sarmayeh bank - سایت "دیدار" مدعی شد:
ü سایت "دیدار" مدعی شد: ازدسته موضوعات: اخبار بانک ,

در یکی از سایتهای سیاسی اخباری را خواندم که بی مناسبت با بانک سرمایه و شهرداری نبود

ما که نفهمیدیم آخرش این بانک خوب میشه یا خراب..... 

 قالیباف و جیب شهروندان تهرانی رویای گرانقیمت قالیباف و جیب شهروندان تهرانی

 محمد باقر قالیباف که هنوز رویای ریاست جمهوری را از سر خارج نکرده است این روزها همه توان خود و همکارانش را بکار گرفته تا در یک فرآیند سه مرحله ای و در مسیر " پایین به بالا " با نفوذ در افکار مردم کوچه و خیابانٍ ، برای مدت طولانی تری بر صندلی خیابان بهشت تکیه زند.


این پروژه که از سوی طیف خاصی از جریانات سیاسی که با پیروزی دولت عدالتخواه دستش از بیت المال کوتاه شده بشدت حمایت می شود دارای پیچیدگی خاصی است.از آنجا که .......

 محمد باقر قالیباف که هنوز رویای ریاست جمهوری را از سر خارج نکرده است این روزها همه توان خود و همکارانش را بکار گرفته تا در یک فرآیند سه مرحله ای و در مسیر " پایین به بالا " با نفوذ در افکار مردم کوچه و خیابانٍ ، برای مدت طولانی تری بر صندلی خیابان بهشت تکیه زند.


این پروژه که از سوی طیف خاصی از جریانات سیاسی که با پیروزی دولت عدالتخواه دستش از بیت المال کوتاه شده بشدت حمایت می شود دارای پیچیدگی خاصی است.از آنجا که...............

 در روزهای اخیر فعالیت این باند بشدت افزایش یافته در گزارشی به برخی از این فعالیت هااشاره می شود.


1- در این مرحله قالیباف با استفاده از امکانات شهرداری تهران و بر مبنای فعالیت های پیشین خود در ناجا تلاش کرده است با راه اندازی سامانه 137و 1888 تصویر یک مدیر تحولگرا و نواندیش را برای خود در افکار عمومی بوجود آورد.در کنار این امر قالیباف دستور داده است تمامی فعالیت های عمرانی که توسط شهردار پیشین ( دکتر محمود احمدی نژاد ) آغاز شده بود در اسرع وقت و بدون توجه به چگونگی شرایط انجام آن تا قبل از انتخابات شوراهای اسلامی به پایان برسد تا به این ترتیب این پروژه ها به نام وی تمام شود.


تبلیغات بسیار سنگین بر روی بازگشایی تونل رسالت با وجود عدم رفع نقص مسیر تونل در ناحیه میدان آفریقا که باعث بروز ترافیک سنگین شده، راه اندازی بزرگراه های نیمه تمام که بیشتر مراحل رفع معارض و ساخت آندر زمان مدیریت پیشین شهرداری به انجام رسیده و... از جمله این برنامه هاست.


با این وجود قالیباف در این بخش ناکامی های فراوانی داشته است .استقبال بسیار اندک مردم از 137 به حدی است که حداکثر تماسهای روزانه مردم با این سامانه به یک ده هزارم شهروندان تهرانی نیز نمی رسد و جالب اینکه از این تعداد در خواست های مردمی حداکثر 40 درصد از سوی شهرداری تهران پاسخ داده میشود.این عدم استقبال به گونه ای است که قالیباف مجبور شد کارناوال طرح جهادی 137 را راه اندازی کند که بر اساس اهداف اعلام شده قرار بود حجم انبوه درخواست های راکد مانده شهروندان هر منطقه را در مدت یک هفته پاسخ دهد اما این طرح نیز تنها به خط کشی خیابان ها و رنگ آمیزی جداول محدود شده است و آش چنان شور شده که در بسیاری از موارد مسئولان شهرداری برای جمع آوری مردم در روزهای آخر هفته به هر ترفندی متوسل می شوند.


2- در این بخش قالیباف تلاش دارد با فراهم آوردن منابع مالی بی دردسر برای خود و حامیانش در انتخابات به خاصه خرجی مشابه انتخابات ریاست جمهوری دست بزند . به این منظور در گام نخست با تغییر سیستم مالی شهرداری بخش بزرگی از سند های هزینه ای شهرداری تهران را تغییر دادند.سپس با راه اندازی تعاونی اعتباری شهر و انتقال سپرده های شهرداری تهران از بانک های عامل به این تعاونی عملا مسیر پول های مردم در شهرداری تهران را در دست خود گرفتند تا دیگر نگران حسابرسی های متعدد نباشند. اکنون نیز با خرید مخفیانه اکثریت سهام بانک " سرمایه " قصد دارند با انتقال وجوه شهرداری تهران و ایجاد یک مسیر سخت برای نظارت بر عملیات مالی منبع مطمئن و پایان ناپذیری برای انتخابات فراهم سازند.نکته جالب توجه آن است که در روزهای اخیر معاون مالی اداری شهرداری تهران خرید سهام فرهنگیان در بانک سرمایه را تکذیب ولی قالیباف باسرمستی این موضوع را تایید کرده است.


3- یکی از شرایط اولیه شورای شهر تهران با قالیباف در هنگام رای گیری انتخاب شهردار با وی عدم بهره گیری از افراد شاخص ستاد های انتخاباتی خود در شهرداری بود.با این وجود قالیباف بااعطای سمت های مختلف به این افراد آنها را برای روزهای آینده دور خود نگهداشت.از جمله این افراد می توان به محسن بهرامی مسئول ستاد انتخاباتی قالیباف اشاره کرد . وی در حقیقت نقش میانجی ستاد قالیباف با سرمایه دارانی را بازی میکند که هزینه های انتخاباتی قالیباف را تامین می کنند. مهمترین اقدام وی در روز های قبل از انتخابات ریاست جمهوری تصویب قانون ممنوعیت ورود لوازم خانگی از مناطق آزاد بود که باعث افزایش قیمت چشمگیر این کالا ها و در نتیجه واریز شدن سود هنگفت به جیب قاچاقچیان شد. او در حال حاضر بعنوان مشاور معاون امور مناطق از امکانات شهرداری تهران بهره می برد و مسئولیت فعال کردن ستادهای انتخاباتی قالیباف را بر عهده دارد.


4- عقد قرارداد های بسیار هنگفت با رسانه های مختلف برای حمایت از فعالیت های شهرداری تهران و بزرگنمایی این اقدامات بخش دیگری از برنامه های تبلیغاتی قالیباف است.قالیباف تنها در یک قرارداد با شبکه پنج رقم 5 میلیارد تومان برای پوشش برنامه های خود پرداخته است.پخش تیزر تبلیغاتی مکانیزاسیون خدمات شهری در مدت 6 ماه بصورت مداوم نیز دهها میلیارد تومان برای شهروندان تهرانی هزینه داشته است.هر بار حضور قالیباف در برنامه " امروز تهران " نیز تنها با پرداخت رقم های کلان از جیب شهروندان تهرانی صورت میگیرد.


همچنین راه اندازی یا حمایت مالی از 17 سایت اینترنتی نظیر ، عارف نیوز ، تهران ما ، ایرا نیوز ، انتخاب ، خبرگزاری شهر ، سما و...صد ها میلیارد تومان تاکنون هزینه داشته است . تنها در یکی از این موارد در قراردادی کلیه فعالیت های رسانه ای روابط عمومی شهرداری تهران طی قراردادی به خبرگزاری مهر واگذار شده است که ارزش این قرارداد بالغ بر 370 میلیون تومان بوده است.
نکته حایز اهمیت در این جا نقش فردی به نام " س " است که کلیه قراردادهای تبلیغاتی شهرداری تهران را با دستور مستقیم قالیباف در سیطره خود دارد.این فرد در این میان با کسب منافع فراوان مالی وظیفه ذخیره سازی پول برای برخی فعالیت های خاص قالیباف را عهده دار است .

 همچنین گفته میشود:

سیاست خانواده محوری در شهرداری تهران شهرداری تهران در راستای توسعه شعار؛ شهر ما. خانه ما ؛ فرزندان و همسران مدیران خود را به عنوان مدیر و مشاور استخدام می كند. در حال حاضر شهردار تهران با انتصاب همسر خود ،بعنوان مشاور شهردار و مدیر كل امور بانوان شهرداری تهران ، الیاس قالیباف در گروه مشاوران جوان و نقش آفرینی دختر جوان قالیباف بعنوان مشاور مادر خود در امور بانوان ، حضور پسر جوان سردار یعقوبی در كلیه مراسم در كنار قالیباف( مشهور است كه یعقوبی مرد در سایه و شهردار پنهان است )سیاست خانواده محوری را در شهرداری تهران بصورت كامل به اجرا درآورده است. انتظار میرود بزودی در راستای این سیاست كلیه معاونین و مشاوران شهردار نیز با تبعیت از فرمانده خود همسران و فرزندان خویش را به استخدام شهرداری تهران درآورند. در سازمان فرهنگی هنری شهداری نیز وضع به همین منوال است رییس فرهنگسرای خانواده فردی به نام سلیمانی است كه فرزند سردار سلیمانی(با قاسم سلیمانی اشتباه نشود) از دوستان نزدیك قالیباف است و بسیاری دیگر كه در اینجا نمی گنجد.


نوشته شده توسط مدیریت در سه شنبه 9 آبان 1385 و ساعت 09:10 ق.ظ
نوشته های پیشین
ü مدیرعامل جدید
ü با درود
ü 71 شعبه در سه سال بجای 100 شعبه در یکسال
ü منش چاقو کشی
ü 61 در پل رومی
ü سهامداران جدید بعد از شهرداری
ü مجمع عمومی یا خالمی یا داییمی
ü بانک سرمایه عین بانکهای مدرن خارجی فعالیت می کند
ü صدقه شهرداری به بانک سرمایه
ü واگذاری سهام شهرداری در بانک سرمایه = بانک سرکیسه
ü بانک سرمایه یا آخرین بانک
ü آیا تعاونی اعتباری شهر به داد بانک سرمایه می رسد ؟
ü آقای هاشمی تو هم چشاتو وا کن
ü وزیر پست و تلگراف چشم بسته غیب گفت
ü اینترنتی شدن بانک


+ - + - + - + - + .

تماس با ما

صفحات قبلی :