تبلیغات
سرمایه بان سرمایه شما sarmayeh bank - رسمیت یافتن خرید و فروش سهام بانک سرمایه توسط خود بانک

خرید و فروش سهام بانك سرمایه رسمیت می‌یابد

 مدیرعامل بانك سرمایه اظهار امیدواری كرد كه با به‌كارگیری نیروی انسانی جدید و بهره‌گیری از نرم‌افزارهای عملیاتی این بانك در یك دوره مالی بتوان زمان از دست رفته را در سودآوری بیشتر بانك جبران كرد.

سیدبهاءالدین حسینی هاشمی، مدیرعامل جدید بانك سرمایه در یك نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به 5شعبه عملیاتی این بانك گفت:

     . . . . . . . . . . . . . .

خرید و فروش سهام بانك سرمایه رسمیت می‌یابد

 مدیرعامل بانك سرمایه اظهار امیدواری كرد كه با به‌كارگیری نیروی انسانی جدید و بهره‌گیری از نرم‌افزارهای عملیاتی این بانك در یك دوره مالی بتوان زمان از دست رفته را در سودآوری بیشتر بانك جبران كرد.

سیدبهاءالدین حسینی هاشمی، مدیرعامل جدید بانك سرمایه در یك نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به 5شعبه عملیاتی این بانك گفت: تعداد 12شعبه دیگر بین 100-80درصد پیشرفت فیزیكی داشته‌اند. وی اظهار امیدواری كرد كه تا پایان سال‌جاری 50 تا 60شعبه این بانك به بهره‌برداری برسد...


مدیرعامل بانك سرمایه با اشاره به جذب 3530میلیارد ریال سرمایه نقدی این بانك تا پایان سال 84 از جذب 500میلیارد ریال سپرده طی دو هفته اخیر خبر داد و افزود: قصد داریم تا برای همه بخش‌های جامعه به ویژه بخش فرهنگی كشور به مثابه یك بانك همیشه در دسترس عمل كنیم.


وی افزود: ارائه خدمات بانكداری در بانك سرمایه كاملا الكترونیكی انجام خواهد شد و با استفاده از نرم‌افزار
Total Solution همزمان با افتتاح و راه‌اندازی شعبه امكان دسترسی به خدمات بانكی فورا فراهم می‌شود.


وی از جمله دلایل ایجاد وقفه در روند پیشرفت این بانك را عدم مطالعه كافی در تعیین استراتژی برنامه‌های درازمدت، اتلاف زمان برای تعیین مدیرعامل و صرف وقت برای خرید ساختمان عنوان كرد. وی تعلل در تربیت نیروی انسانی متخصص،‌ تهیه نرم‌افزارهای مورد نیاز و آرم و نام و نشان بانك را از جمله دیگر مشكلات و موانع در این راستا عنوان كرده و توضیح داد: دریافت مجوز برای بانك در زمان اوج بانكداری دولتی امتیاز بزرگی برای جامعه آموزش و پرورش كشور محسوب می‌شد اما متاسفانه برنامه‌ریزی قدری به كندی صورت گرفت ضمن اینكه اكنون شرایط بازار بانك‌های خصوصی به كلی متفاوت است و بانك سرمایه به عنوان ششمین بانك خصوصی كشور با داشتن 350هزار نفر سهامدار و اختصاص 35درصد سهام این بانك به نهادهای وابسته به فرهنگیان كشور مهم‌ترین استراتژی كاری خود را بر بانكداری اسلامی استوار خواهد كرد. وی با اشاره به اینكه در مجمع عمومی قبلی بانك به سهامداران سود نیز تعلق گرفت، گفت: این سود از محل درآمدهای غیرعملیاتی بانك همچون سود اوراق مشاركت و سود بین بانكی تامین شد اما در مجمع آینده سود سهامداران از محل عملیات بانكی پرداخت خواهد شد و
EPS بانك قطعا پوشش داده خواهد شد.


حسین‌هاشمی در مورد تسهیلات بانك سرمایه گفت: بانك سرمایه دو نوع تسهیلات ارائه می‌دهد كه یكی از محل سرمایه و دیگری از محل سپرده‌ها صورت می‌گیرد. وی گفت: بانك سرمایه اقدام به خرید اوراق مشاركت و ارائه تسهیلات به بانك‌ها همچون كشاورزی و صادرات كرده است كه با افزایش تعداد شعب مبالغ سرمایه‌گذاری شده به بانك برمی‌گردد و به صورت تسهیلات در اختیار «متقاضیان» قرار می‌گیرد. وی افزود: از مجموع 500میلیارد ریال سپرده جذب شده پس از كسر 20درصد بقیه در اختیار مشتریان قرار گرفته كه بیشتر آن در بخش ساختمان جذب شده است.


وی نرخ سود تسهیلات بانك سرمایه را در عقود مبادله‌ای طبق مصوبه شورای پول و اعتبار و در عقود مشاركتی به صورت
PLS) Prof it and lost sharingg) به مفهوم تقسیم سود و زیان براساس سهم‌الشراكت در پروژه عنوان كرد و با تاكید بر اینكه واقعا قصد داریم در قالب عقود مشاركتی، PLS‌ را رعایت كنیم، افزود: در این میان نرخ بازده مورد انتظار پروژه تعیین‌كننده است و بانك سرمایه با به كارگیری نرم‌افزارهای شناخت مشتری و تشكیل كمیته‌های ریسك اعتباری در پروژه‌های زودبازده با طول دوره سال 2003‌ و نهایتا 5 سال در ساخت مجتمع‌های تجاری، صادرات و واردات مشاركت خواهد كرد.مدیر عامل بانك سرمایه تامین منافع سهامداران را مهم‌ترین اولویت كاری مدیریت جدید بانك اعلام كرد.


وی افزود: هم‌اكنون فشار كاهش نرخ سود باعث شده كه بانك‌ها، بیشتر به سوی سود بیشتر حركت كنند. تا قبل از سال 84‌ تنها 26‌‌درصد از عقود در بانك‌ها مشاركتی بوده كه هم‌اكنون این میزان به 33‌درصد رسیده است. در واقع بانك‌ها یك‌سوم ریسك را پذیرفته‌اند.


وی افزود: تا زمانی كه بانك‌های سرمایه‌گذاری در كشور ایجاد نشود بانك‌ها مجبورند كه خود ریسك را بپذیرند. وی اظهار امیدواری كرد بانك‌ها در كشور بتوانند تمامی امور مالی را توامان انجام دهند و به نوعی
Financial supermarket تبدیل شوند.
مدیر عامل بانك سرمایه همچنین از تلاش برای راه‌اندازی مركز
OTC (بازار خارج از بورس) این بانك طی هفته‌های آینده خبر داد تا بدین وسیله خرید و فروش سهام بانك سرمایه در هماهنگی با یك كارگزاری معین در دفتر به طور رسمی ثبت شود.
وی گفت: بانكداری اسلامی در كشور ما هنوز به بلوغ نرسیده اما بانكداری در كشور بدون ربا است. وی اشكال بانكداری اسلامی در كشورمان را دولتی بودن آن عنوان كرد كه نادیده گرفته شدن تخلفات، اغماض در برخورد با تخلفات كاركنان بانك‌‌های دولتی و دفاع بانك مركزی و دولت از بانك‌ها و عدم وجود یك رقیب در بخش‌خصوصی از جنبه‌های مختلف آن بوده است.
وی با بیان اینكه در مورد ماهیت بانكداری اسلامی زیاد كارنشده است، گفت: در هر كجای دنیای كه مشاركت بانك به صورت
PLS در پروژه‌ها باشد بانكداری اسلامی صورت گرفته است. حسینی هاشمی كاهش نرخ سود تسهیلات بانكی را مثبت ارزیابی كرد و آن را به معنی بالا رفتن ارزش و قدرت خرید پول برشمرد و افزود: كاهش نرخ سود بانكی موجب كاهش قیمت تمام شده كالا نیز می‌شود، اما باید پرسید كه آیا مصرف‌كننده نهایی نیز از این كاهش نرخ سود خواهد برد یا خیر چرا كه نظام عرضه و تقاضا سطح منافع مصرف‌كننده را مشخص می‌سازد و واسطه و مصرف‌كننده نهایی فارغ‌ از نرخ سود بانكی هستند. اما تجربه نشان داده است كه اقتصاد دستوری اگر چه در یك دوره كوتاه، اقتصاد را كنترل می‌كند اما ناپایدار است و در نهایت به بازار سیاه منجر می‌شود. وی در خصوص تفاوت مدیریت بانك‌های دولتی و خصوصی گفت: مدیریت در دولت ایفای وظیفه است اما رسالت نیست. در بانكداری دولتی رضایت مشتری، ملاك است اما در بانكداری خصوصی تولید ثروت و حفظ منافع سهامدار اهمیت دارد. در بانك خصوصی مشتری شریك است اما در بانك دولتی مشتری صرفا همان تعبیر Customer را دارد.
وی در ادامه از انتصاب سید‌اسماعیل اوجانی مدیر كل سابق روابط عمومی بانك ملت به سمت مسوول جدید روابط عمومی بانك سرمایه خبر داد و همچنین افزود: بانك سرمایه از جذب كارمندان بانك‌های خصوصی دیگر با حداكثر 4 سال سابقه كار استقبال خواهد كرد.


نوشته شده توسط مدیریت در سه شنبه 21 شهریور 1385 و ساعت 11:09 ق.ظ
نوشته های پیشین
ü مدیرعامل جدید
ü با درود
ü 71 شعبه در سه سال بجای 100 شعبه در یکسال
ü منش چاقو کشی
ü 61 در پل رومی
ü سهامداران جدید بعد از شهرداری
ü مجمع عمومی یا خالمی یا داییمی
ü بانک سرمایه عین بانکهای مدرن خارجی فعالیت می کند
ü صدقه شهرداری به بانک سرمایه
ü واگذاری سهام شهرداری در بانک سرمایه = بانک سرکیسه
ü بانک سرمایه یا آخرین بانک
ü آیا تعاونی اعتباری شهر به داد بانک سرمایه می رسد ؟
ü آقای هاشمی تو هم چشاتو وا کن
ü وزیر پست و تلگراف چشم بسته غیب گفت
ü اینترنتی شدن بانک


+ - + - + - + - + .

تماس با ما

صفحات قبلی :