تبلیغات
سرمایه بان سرمایه شما sarmayeh bank - اهمیت افزایش سهام فرهنگیان در بانک سرمایه،
ü اهمیت افزایش سهام فرهنگیان در بانک سرمایه، ازدسته موضوعات: مقالات بانکی ,

این خبر را از سایت شرکت فرایند که مربوط به آموزش و پرورش است نقل کرده ایم 

اما اینكه این موضوع برای فرهنگیان فرصت است  یا نه ؟!؟! اگرچه اینروزها قیمت بانک سرمایه به زیر قیمت اسمی رسیده است اما چون ما نمیدانیم كه سهام شركت فرایند چقدر می‌ارزد ...... نمیتوانیم قضاوت کنیم ؟؟؟بجز  اینكه طبق خلاصه ای که در ادامه مطلب ذیل همین صفحه آمده است میتوان گفت بهای یك سهم فرایند در حدود ۱۰۰ تومان است بنابر این بیشتر به یك كلاهبرداری میماند تا یك فرصت لذا به فرهنگیان توصیه میكنیم مطالعات خود را جدی تر نمایند اگرچه ارزش سهام بانك بسیار بیش از شركتی مثل شركت فرایند است .....

خبر - سهام - فروردین۱۳۸۵ 

رویت اصل بخشنامه  

 

با عنایت به اهمیت افزایش سهام فرهنگیان محترم در بانک سرمایه ُ امکان واگذاری تعداد محدودی سهام بانک سرمایه با قیمت اسمی، برای تعدادی از سهامداران شرکت فرآیند، با توجه به شرایط زیر فراهم شده است: 

1- فرهنگیان محترمی که سهام شرکت فرآیند را در اختیار دارند میتوانند با توجه به فرصت ایجاد شده، از طریق تنظیم درخواست طبق فرم پیوست و ارائه به اداره تعاون منطقهمربوطه، معادل بهای اسمی سهام خود و سود متعلقه به آن، سهام ارزشمند بانک سرمایه را با رعایت قوانین جاری دریافت دارند.

2- با توجه به نوع و تاثیر فعالیتهای بانکی در اقتصاد کشور، حمایت وزیر محترم آموزش و پرورش و صندوق ذخیره فرهنگیان از فعالیتهای بانک و تعامل فی مابین در امور بانکی و مالی کارکنان و امور جاری وزارت آموزش و پرورش، بانک سرمایه آینده درخشان و امیدبخشی در عرصه بانکی کشور خواهد داشت. لذا توصیه میشود دارندگان سهام فرآیند از فرصت ایجاد شده استفاده نمایند.

3- اداره تعاون منطقه حداکثر تا پایان اردیبهشت 1385 پس از دریافت این دستورالعمل، اسامی متقاضیان را بر اساس زمان دریافت تقاضا، تنظیم و به انضمام فرمهای دریافتی، به موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان ارسال، تا بر اساس رعایت حق تقدم متقاضیان و متناسب با سهام موجود، نقل و انتقال و تامین سهام انجام شود.

4- بدیهی است، موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با رعایت تقدم درخواستهای دریافتی اقدام خواهد نمود و در مورد مازاد بر ظرفیت، تعهدی نخواهد داشت.

معاونت تامین منابع و پشتیبانی

ادامه مطلب درباره عملکرد شرکت فرایند  است که توسط یکی از فرهنگیان عزیز ارسال شده است  

با سلام بر خود واجب دیدم كه انچه را میدانم بازگو كنم تا  بار دیگر گرفتار امثال مرتضی حاجی نشویم

بخشنامه اطلاع رسانی عملکرد شرکت فرآیند
23
فروردین 1385


یك فرهنگی  .

1-    پذیره نویسی از تاریخ 28/10/83 آغاز و در تاریخ 26/12/83 خاتمه یافته و در اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسیده است، و سرمایه شرکت از مبلغ 10.000.000 ریال به مبلغ 153.250.000.000 ریال افزایش یافته است .

2-    طبق مفاد مندرج در قانون تجارت استفاده از وجوه ناشی از افزایش سرمایه پس از ثبت افزایش سرمایه توسط اداره ثبت شرکتها امکان پذیر می باشد و بر این اساس منابع مالی ناشی از افزایش سرمایه بصورت عملی از ابتدای سال 1384 در اختیار شرکت فرآیند بوده است .

3- -    با توجه به شرایط حاکم بر بازار سرمایه و روند کاهشی بازده و شاخص سهام در بازار بورس، جهت       استفاده بهینه از منابع در اختیار و نیز فرصتهای سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری در سهام بانک سرمایه به مبلغ 150.000.000.000 ریال معادل 2/4 % کل سهام بانک مذکور و نیز سرمایه گذاری در اوراق مشارکت دولتی و سایر سرمایه گذاری ها، جزء استراتژی های شرکت بوده است .
4- -    در سال مالی منتهی به 31/06/84 سود خالص شرکت معادل مبلغ 6.593.379.865 ریال بوده که با تصویب مجمع عمومی عادی سالیانه به حساب بستانکار سهامداران محترم منظور گردیده است .

5-   در حال حاضر سرمایه گذاری در شرکتهای بورسی مبلغ 71 میلیارد ریال و سرمایه گذاری در شرکتهای غیر بورسی مبلغ 151 میلیارد ریال می باشد .

6 از کل سهامداران حقیقی، تاکنون 0.6% متقاضی استرداد وجوه واریزی بوده اند که وجوه مذکور با احتساب سود اوراق مشارکت دولتی و رعایت الزامات قانونی محاسبه و پرداخت شده است.

7-    با توجه به اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان اصل مبلغ سهام و سودی معادل اوراق مشارکت دولتی را با توجه به رعایت مفاد قانونی برای مدت دو سال از تاریخ ثبت افزایش سرمایه جهت سهامداران محترم فرهنگی تضمین نموده است لذا در صورت تمایل و یا نیاز به فروش سهام ، شرکت فرآیند آمادگی خرید سهام و واگذاری آن به صندوق ذخیره فرهنگیان را دارا می باشد .

#؛؛؛؛؛؛
شایان ذکر است که طبق امتیازات اعطا شده توسط صندوق ذخیره فرهنگیان ، مختص سهامداران شرکت فرآیند ، این امکان فراهم شده است که در صورت تمایل ، سهامداران میتوانند سهام خود را به سهام بانک سرمایه تبدیل نمایند که مراتب از طریق بخشنامه شماره 2156/200/ص مورخ 24/12/84 موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان ابلاغ شده است


نوشته شده توسط مدیریت در یکشنبه 13 فروردین 1385 و ساعت 10:04 ق.ظ
نوشته های پیشین
ü مدیرعامل جدید
ü با درود
ü 71 شعبه در سه سال بجای 100 شعبه در یکسال
ü منش چاقو کشی
ü 61 در پل رومی
ü سهامداران جدید بعد از شهرداری
ü مجمع عمومی یا خالمی یا داییمی
ü بانک سرمایه عین بانکهای مدرن خارجی فعالیت می کند
ü صدقه شهرداری به بانک سرمایه
ü واگذاری سهام شهرداری در بانک سرمایه = بانک سرکیسه
ü بانک سرمایه یا آخرین بانک
ü آیا تعاونی اعتباری شهر به داد بانک سرمایه می رسد ؟
ü آقای هاشمی تو هم چشاتو وا کن
ü وزیر پست و تلگراف چشم بسته غیب گفت
ü اینترنتی شدن بانک


+ - + - + - + - + .

تماس با ما

صفحات قبلی :