تبلیغات
سرمایه بان سرمایه شما sarmayeh bank - اخبار جدید بانک
ü اخبار جدید بانک ازدسته موضوعات: عمومی ,

گفته میشود:

دكتر هدایتی به عنوان رئیس بانك سرمایه انتخاب شده.دكتر هدایتی قبلا معا ونت وزارت نفت را به عهده داشته و 12 سال عضو هیات مدیره بانك ملی ایران بوده است.

گزارش سایت ایران اکونومیست از

آغاز فعالیت بانك سرمایه بعنوان ششمین بانك خصوصی  

'گزارش بی بی سی. از

 صدور مجوز برای فعالیت بانك سرمایه

 
موافقت بانک مرکزی با فعالیت ششمین بانک خصوصی ایران
 
بانک مرکزی جمهوری اسلامی می گوید که بانک سرمایه به عنوان ششمین بانک خصوصی ایران فعالیت خود را آغاز کرده است.

در پی موافقت بانک مرکزی، بانک سرمایه می تواند عملیات بانکی خود را شروع کند. مسئولان بانک سرمایه قصد دارند پیش از پایان سال جاری خورشیدی حداقل ۱۰ شعبه افتتاح کنند و آن را در سال ۱۳۸۵ به ۹۰ شعبه افزایش دهند.

بانک سرمایه ابتدا قرار بود بانک فرهنگیان نامیده شود ولی بعدا به بانک سرمایه و دانش تغییر نام داد. ازبیم القای شائبه صنفی بودن، واژه "دانش" از اسم آن انداخته شد تا همه مردم به استفاده از خدمات و سرمایه گذاری در آن دلگرم شوند.

مدیر عامل این بانک ولی الله سیف معرفی شده است که تا پیش از کودتای مالی محمود احمدی نژاد در ماه نوامبر، رهبری بانک ملی ایران را برعهده داشت. ناظران عقیده دارند پیوستن آقای سیف، سهامداران اولیه بانک سرمایه را امیدوار کرده است.

بنا به گزارشها، سه موسسه تجاری و سرمایه گذاری وابسته به معلمان هرکدام بیش از هفت درصد از سهام بانک سرمایه را در اختیار دارند.

این بانک نیز حدود ۳۹ درصد از سهام خود را به علاقه مندان واگذار کرده است، ولی پیش از ورود به بورس تهران باید دستکم یک سال فعالیت سودده داشته باشد.

پیش از این بانکهای پارسیان، پاسارگاد، اقتصاد نوین، سامان، اقتصاد نوین طلیعه دار خصوصی سازی خدمات مالی در ایران شده بودند. کارشناسان می گویند گزارشهای بانک مرکزی نشان می دهد خدمات مالی در سالیان اخیر یکی از سودآورترین کسب و کارهای تجاری در ایران بوده است.

از همین رو انتظار می رود زایش بانکهای خصوصی بعد از بانک سرمایه نیز ادامه یابد. گفته می شود بانک حمل و نقل، وابسته به وزارت راه و ترابری، نیز در شرف پیوستن به زمره بانکهای خصوصی ایران است.

با این حال در ماه های اخیر، سیاستهای دولت آقای احمدی نژاد سبب شده است اشتیاق سرمایه گذاران خرد به سهام موسسات مالی خصوصی افت کند.

رییس جمهور جدید ایران عقیده دارد اعطای سود بالا به سپرده گذاران، سرمایه ها را از بخش تولید متواری می کند. وی گفته است: " اگر بانک‌ها در مسیر انقلاب حرکت می‌کردند، بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شد."

آقای احمدی نژاد مشخصا انتقاد کرده بود که یکی از بانک‌های خصوصی در مدت چهار سال، سرمایه‌اش از ۱۵۰میلیارد ریال به دو هزار میلیارد ریال رسیده است.

بانکهای خصوصی در واکنش به این سخنان بین یک تا یک و نیم درصد از سود پرداختی به سپرده گذاریها را کاهش داده اند و در نتیجه اقدام سرمایه گذاران هراسان به فروش سهام، سهم این بانکها در بازار سرمایه ایران از پنج به چهار درصد افت کرده است.

برخی از کارشناسان می گویند انتقاد رییس جمهور ایران بجاست زیران بانکهای دولتی به دلیل ضعف مدیریت پول بسیار پرهزینه هستند.

در مقابل سایر کارشناسان پاسخ می دهند که الزام بانکهای دولتی به پرداخت وامهای بدون یا کم بهره موسوم به قرض الحسنه و ناتوانی در تعدیل نیروی انسانی ناکارآمد قدرت رقابت را از این موسسات دولتی گرفته است.


نوشته شده توسط مدیریت در جمعه 9 دی 1384 و ساعت 10:12 ق.ظ
نوشته های پیشین
ü مدیرعامل جدید
ü با درود
ü 71 شعبه در سه سال بجای 100 شعبه در یکسال
ü منش چاقو کشی
ü 61 در پل رومی
ü سهامداران جدید بعد از شهرداری
ü مجمع عمومی یا خالمی یا داییمی
ü بانک سرمایه عین بانکهای مدرن خارجی فعالیت می کند
ü صدقه شهرداری به بانک سرمایه
ü واگذاری سهام شهرداری در بانک سرمایه = بانک سرکیسه
ü بانک سرمایه یا آخرین بانک
ü آیا تعاونی اعتباری شهر به داد بانک سرمایه می رسد ؟
ü آقای هاشمی تو هم چشاتو وا کن
ü وزیر پست و تلگراف چشم بسته غیب گفت
ü اینترنتی شدن بانک


+ - + - + - + - + .

تماس با ما

صفحات قبلی :